مواد شیمیایی حوزه نفت و گاز

مواد شیمیایی فرایند جداسازی آب از نفت

جداسازی آب از نفت با نیروی گرانش (تفاوت چگالی آب و نفت) یک روند بسیار آهسته است، با کمک مواد شیمیایی می توان سرعت جدایش را تسریع بخشید. مواد شیمیایی مورد استفاده جهت فرایند جداسازی آب از نفت عبارتند از تعلیق شکن، ضد کف، امولسیفایر معکوس (شفاف کننده آب). ما مجموعه ای از مواد شیمیایی تعلیق شکن، ضد کف، امولسیفایر معکوس (شفاف کننده آب) را ارائه می دهیم که به مشتریان ما اطمینان می دهد که فرایندهای آنها کنترل می شوند.

تعلیق شکن

شکستن امولسیون یکی از پیچیده ترین و مهمترین فرایند ها در جداسازی آب از نفت در کارخانه های بهره برداری می باشد. امولسیون های پایدار در فاز پیوسته نفت به طور معمول از مقادیر مختلف آب یا نمک که در فاز پیوسته پراکنده می باشد، تشکیل شده است. امولسیون ها توسط ترکیبات طبیعی که در خام وجود دارند، تثبیت می شوند. شدت تشکیل امولسیون و سهولت در شکستن آن به موارد زیر بستگی دارد.
۱. خواص شیمیایی و فیزیکی نفت
۲. دمای فرایند تولید
۳. فاصله بین چاه نفت تا تجهیزات فرایندی
۴. مقدار مخلوط شدن سیال (سرعت سیال) از چاه نفت تا تجهیزات فرایندی
۵. حضور ذرات جامد (ماسه، رس، باکتری، رسوب، آسفالتین، محصولات خوردگی، سورفکتانت های طبیعی و ...) پایدار کننده امولشن.
ماده شیمیایی تعلیق شکن سبب شکسته شدن امولشن آب/ نفت و جداسازی آب از نفت خام می شود. این مواد جزء کلیدی و مهم فرایند بهره برداری نفت هستند و سبب جداسازی سریع آب از نفت در زمان ماند (residence time) اندک می شوند. شرکت ویرا بسپار برتر، با استفاده از مواد اولیه مرغوب و کیت های شرکت های معتبر اروپایی فرمولاسیون های نوینی را جهت جداسازی آب از نفت برای میادین طراحی می کند. ما توسط کارشناسان مجرب آزمایش کننده بطری ماده شیمیایی تعلیق شکن را برای میادین مختلف نفتی فرموله می کنیم.

ضد کف

افزودن ضد کف سبب از بین رفتن کف در فرایند بهره برداری نفت می شود. فرایند کف کردن به نوع نفت خام بستگی دارد به طوری که اجازه می دهد حباب های کوچک گاز در فیلم نازکی از نفت خام پایدار شوند و از مایع خارج شوند و یا حباب های گاز ویسکوزیته و کشش سطحی نفت خام را تغییر داده و در نتیجه سبب گیر کردن مکانیکی گاز در سیال مایع شوند. ماده شیمیایی ضد کف به دلیل جلوگیری از تشکیل کف و پیشگیری از بروز مشکل در فرایند سبب کاهش هزینه های عملیات تولید می شود. راه حل های پیشگیری از تولید کف عبارتند از تزریق مواد شیمیایی، حرارت، فرایند های مکانیکی مانند ته نشینی، مخلوط شدن، یا نیروی گریز از مرکز. هر یک از این روش ها می تواند مفید باشد اما ممکن است مشکلاتی را بوجود آورد. مواد شیمیایی ضد کف شرکت ویرا بسپار برتر با فرمولاسیون های نوین بدون اثرات جنبی می توانند برای حل معضل کف کردن مفید باشند. ضد کف های سیلیکون ما بر پایه پلیمر های با هسته سیلیکونی می باشند. اینها به صورت امولشن در آب یا مواد عالی نیز قابل عرضه هستند. ضد کف های شرکت ویرا بسپار برتر عملکردی بسیار عالی در کاهش سطح کف ایجاد شده و همچنین آزاد شدن گازهای گیر کرده در نفت دارند. این ضد کف ها برای سیستم های حاوی نفت خام و فرایند های پالایشگاهی بسیار مناسب هستند.

امولسیفایر معکوس/ شفاف کننده آب

قوانین سختگیرانه بین المللی بسیاری از سازمان ها را ملزم کرده است تا آلودگی نفتی آب جدا شده از نفت که در محیط زیست وارد می شود را کاهش دهند. بسته به قوانین منطقه ای مقدار نفت موجود در آب پساب های صنعتی می بایست در محدوده ppm 40 تا حداقل مقدار ppm 10 باشد.

برای حذف نفت باقی مانده از آب تولید شده و جدا کردن لجن های نفتی، شرکت ویرا بسپار برتر طیف وسیعی از مواد شیمیایی امولسیفایر معکوس/ شفاف کننده آب را ارائه می دهد این مواد دارای وزن مولکولی متفاوت، خواص یونی و شیمیایی مختلف هستند.

ما مجموعه ای از مواد شیمیایی شفاف کننده آب را برای شرایط مختلف تولید ارائه می دهیم که به شما اجازه می دهد تا آب تولیدی در هنگام فراورش نفت خام را به کیفیت مناسب برسانید. مزایای محصولات ما عبارتند از:

۱. بهبود فرایند کنترل تانک جداساز
۲. به استاندارد رساندن آب تولیدی از فراورش نفت جهت رها سازی در محیط زیست
۳. بهبود تزریق پذیری آب تولیدی به میادین نفتی
۴.بازیافت بیشتر نفت و افزایش تولید
۵. بهبود کیفیت آب با حداقل کردن مقادیر نفت و ذرات جامد در آن.

نمادهای اعتبار و رسانه

درباره ما

شرکت ویرابسپار برتر شرق با فعالیت در حوزه های مختلف نظیر تولید، واردات و صادرات انواع افزودنی های پلیمری و شیمیایی به کمک پرسنل متخصص و متعهد خود با تعریف اهداف میان مدت و بلند مدت خود در نظر دارد به عنوان یکی از شرکت های فعال در این حوزه تبدیل شود. این شرکت اهداف تجاری خود را تنها به بازار صنایع پلیمری نظیر کامپاند سازی، تزریق، اکسترودر و قالب گیری بادی محدود نکرده بلکه ورود به صنایع شیمیایی همانند نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه های بزرگ کشور را نیز جزو برنامه های همکاری خود در نظر گرفته است و در این زمینه تصمیم دارد با لطف و استعانت الهی و کمک پرسنل متخصص خود، با تمام همت در این مسیر قدم بردارد.

تماس با ما​

تهران - پاسداران - خیابان مسجد جامع - نبش نگارستان هفتم - پلاک ۳۵

شبکه های اجتماعی

بستن منو