مواد شیمیایی جهت حفاظت از تاسیسات

بهسازی آب سیستم های شیرین سازی آب

یکی از نوع آوری های صنعت آب سیستم های شیرین سازی آب می باشد که آب شور را به آب آشامیدنی برای مصرف انسان تبدیل می کند. روش های مدرن شیرین سازی آب به دلیل مصرف بالای انرژی سیستم های حرارتی توسعه یافتند و غشاء های اسمز معکوس در سال 1970 میلادی ساخته شدند. در حال حاضر هر دو سیستم های حرارتی و غشایی جهت شیرین سازی آب استفاده می شوند. نمک زدایی از آب دریا با این دو روش یک جایگزین برای آب های شیرین زیرزمینی است که به حل مشکل کمبود آب در مناطق خشک کمک می کند. استفاده از مواد شیمیایی به عنوان یک راه حل نوآورانه به طور قابل توجهی به بهسازی آب کمک می کند. شرکت ویرا بسپار برتر پیشرفته ترین راه حل های شیمیایی و خدماتی را برای شرکت های تولید کننده آب ارائه می دهد و به صنایع مختلف که مشغول تصفیه آب هستند همیاری می رساند.

ما طیف وسیعی از مواد شیمیایی نوآورانه را برای سامانه های شیرین سازی آب تولید می کنیم که شامل محصولات زیر می باشد

مواد شیمیایی جهت بهسازی فرایند تولید آب با روش غشایی

در فرآیند اسمز معکوس برای خالص سازی و تصفیه آب از فیلتر های غشایی استفاده می شود. تشکیل رسوبات و رشد باکتری ها باعث آسیب به غشاء ها و صدمات جبران ناپذیر می شود. ما راه حل های شیمیایی و فیزیکی برای حفاظت از جریان پذیری بالای غشاء ها بدون ریسک برای آنها را پیشنهاد می کنیم. به همین منظور طیف وسیعی از مواد شیمیایی پیشرفته که دارای مزایای عملکردی کلیدی همچون هزینه کم، عملکرد مناسب و سازگاری با محیط زیست هستند را ارائه می دهیم

بازدارنده رسوب

بازدارنده رسوب سیستم اسمز معکوس شرکت ویرا بسپار برتر یک ماده شیمیایی با عملکرد بسیار بالا جهت کنترل نمک های معدنی، هیدروکساید های فلزی و ذرات کولوئیدی است. ویژگی های عملکردی منحصر به فرد آن، سبب کنترل کامل سیستم توسط کاربر، کاهش ضایعات و رسوبات و به حداقل رساندن تمیز کاری غشاها می گردد.

باکتری کش

باکتری کش های غیر یونی و غیر اکسید کننده برای جلوگیری از رشد باکتری ها و تشکیل لایه های زیستی در غشاهای سیستم اسمز معکوس استفاده می شوند. این مواد بر پایه دو ماده اصلی 2,2-dibromo-3-nitrilopropionamide (DBNPA) و isothiazolone تولید می شوند. این مواد به طور کامل با غشاهای پلی آمیدی و استات سلولوزی سازگار هستند. ما دو ماده شیمیایی دیگر با عملکرد بالاتر نیز بر پایه اکسید کلرین و هیدروژن پراکساید را که با ذرات نقره مخلوط شده اند را تولید می کنیم.

کلرزدا

شرکت ویرا بسپار برتر مواد شیمیایی کلرزدا را برای سیستم های اسمز معکوس پیشنهاد می کند. غشاء های سیستم اسمز معکوس از لایه های نازک مواد کامپوزیتی بر پایه پلی آمید تشکیل شده اند. پلی آمید ها در برابر مواد اکسید کننده که جهت بهسازی آب استفاده می شوند مانند کلرین و کلرامین موجود در آب بسیار حساس هستند. لذا حذف اکسید کننده ها قبل از رسیدن به غشاء فیلتراسیون امری ضروری است. تماس با اکسید کننده ها به طور قابل توجهی باعث کاهش عملکرد سیستم در طول زمان می شود. ما مواد شیمایی کلرزدا با کیفیت بسیار بالا را بر پایه سدیم بیسولفیت/ متابیسولفیت برای حذف کلرین باقیمانده قبل از ورود به سیستم اسمز معکوس تولید می کنیم.

منعقد کننده (Flocculant)

شرکت ویرا بسپار برتر منعقد کننده هایی با فرمولاسیون های نوین برای سیستم های اسمز معکوس تولید می کند. این محلول های پلیمری طراحی شده اند تا سبب رسوب ذرات جامد معلق مانند اکسید آهن، گل و … شوند. محصولات ما در انواع آب شامل آب دریا و آب های با املاح بسیار بالا قابل استفاده هستند. همچنین با همه سیستم های غشایی سازگار می باشند.

مزایای محصولات ما

موثر در برابر طیف گسترده ای از املاح و ذرات طبیعی که به عنوان مواد جامد معلق در تمام انواع آب موجود است.

سازگار با تمام انواع غشاها
محصول مایع، ایمن و به سادگی قابل حمل
افزایش دهنده عملکرد همه انواع تجهیزات فیلتراسیون

پاک کننده غشاء (پاک کننده اسیدی و پاک کننده بازی)

شرکت ویرا بسپار برتر تولید کننده پاک کننده های اسید و قلیایی برای تمیز کردن انواع غشاهای اسمز معکوس و غشاهای میکرو می باشد. در فرایند های عادی غشاهای سیستم اسمز معکوس بوسیله ذرات معلق، میکروارگانیسم ها و رسوبات معدنی در معرض آسیب هستند. این آسیب ها در طول عملیات ایجاد شده و موجب کاهش در مقدار آب یا نمک خارج شده می شود. پاک کننده های اسیدی و پاک کننده های قلیایی مواد شیمیایی تمیز کننده استاندارد هستند. پاک کننده های اسیدی جهت پاکسازی رسوبات معدنی استفاده می شوند در حالی که پاک کننده های بازی برای پاکسازی رسوبات تشکیل شده از فعالیت میکروارگانیسم ها استفاده می شوند. اسید سولفوریک نباید برای تمیز کردن به علت خطر رسوب سولفات کلسیم استفاده شود. برای تهیه محلول پاک کننده باید از آب تصفیه شده یا آب دیونیزه شده استفاده شود.

بازدارنده خوردگی سیستم اسمز معکوس

آب تولیدی از سیستم های اسمز معکوس دارای pH پایین است لذا برای فولاد کربنی و سایر فلزات مورد استفاده در سیستم های ذخیره و توزیع آب بسیار خورنده است. اگر سیستم های اسمز معکوس بدون بهسازی رها شوند می تواند اثرات خوردگی زیان آوری را به دنبال داشته باشد و موجب افزایش هزینه های نگهداری و کاهش عمر مفید تجهیزات گردد. محصولات خوردگی مانند اکسید آهن سبب بروز تغییر رنگ در آب سیستم های اسمز معکوس می شود و اغلب رنگ آب به قرمز تغییر می کند. بنابراین کنترل اثرات خوردگی با استفاده از بازدارنده خوردگی مناسب اهمیت بسزایی در این سیستم ها دارد.

مواد شیمیایی جهت بهسازی فرایند تولید آب با روش حرارتی

نمک زدایی حرارتی گسترده ترین روش برای شیرین سازی آب در سراسر جهان محسوب می گردد. در نمک زدایی حرارتی، مقدار خاصی از حرارت به آب منتقل می شود، به طوری که آب شروع به جوشیدن می کند. بخار آب از مایع خارج شده و بوسیله دستگاه میعان کننده مایع می گردد. شرکت ویرا بسپار برتر مجموعه ای جامع از مواد شیمیایی را برای فرایند شیرین سازی حرارتی ارائه می دهد که شامل محصولات زیر است می باشد.

بازدارنده رسوب جهت سیستم های حرارتی شیرین سازی آب

بازدارنده رسوب شرکت ویرا بسپار برتر برای استفاده در سیستم های حرارتی نمکزدایی از آب دریای Multiple Effect Distillation (MED) وMultistage Flash (MSF) کاربرد دارد.

کف زدا جهت سیستم های حرارتی شیرین سازی آب

ماده شیمیایی کف زدای شرکت ویرا بسپار برتر یک ماده آلی و زیست تخریب پذیر است که با نرخ تزریق بسیار پایین برای فرایند های نمکزدایی حرارتی کاربرد دارد. این ماده شیمیایی موجب می شود که حباب های تشکیل شده بر روی سطح مایع ناپایدار گردند و کف شکل گرفته از بین رود. بازده مطلوب در خصوص کنترل کف با استفاده از مواد ما‌در همه سیستم های حرارتی نمکزدایی حاصل می شود.

نمادهای اعتبار و رسانه

درباره ما

شرکت ویرابسپار برتر شرق با فعالیت در حوزه های مختلف نظیر تولید، واردات و صادرات انواع افزودنی های پلیمری و شیمیایی به کمک پرسنل متخصص و متعهد خود با تعریف اهداف میان مدت و بلند مدت خود در نظر دارد به عنوان یکی از شرکت های فعال در این حوزه تبدیل شود. این شرکت اهداف تجاری خود را تنها به بازار صنایع پلیمری نظیر کامپاند سازی، تزریق، اکسترودر و قالب گیری بادی محدود نکرده بلکه ورود به صنایع شیمیایی همانند نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه های بزرگ کشور را نیز جزو برنامه های همکاری خود در نظر گرفته است و در این زمینه تصمیم دارد با لطف و استعانت الهی و کمک پرسنل متخصص خود، با تمام همت در این مسیر قدم بردارد.

تماس با ما​

تهران - پاسداران - خیابان مسجد جامع - نبش نگارستان هفتم - پلاک ۳۵

شبکه های اجتماعی

بستن منو