مواد شیمیایی حوزه نفت و گاز

مواد شیمیایی مرتبط با یکپارچگی و پایستگی تاسیسات

مدیریت یکپارچه تاسیسات برای دستیابی به عمر طراحی آنها امری ضروری می باشد. برای رسیدن به این هدف، لازم است اقدامات موثر جهت ارزیابی و کنترل خطر انجام پذیرد. دانش و تجربه، ما را قادر می سازد که یک شریک قابل اعتماد بمنظور توسعه و مدیریت مواد شیمیایی مرتبط با یکپارچگی و پایستگی تاسیسات باشیم و بتوانیم سبب بهبود استراتژی مدیریت یکپارچه تاسیسات جهت کاهش خوردگی، کنترل میکروبی و نیز بهبود فرایند و کاهش هزینه های سرمایه ای (CAPEX) و عملیاتی (OPEX) شویم.
ما از مشتریان خود در تعیین استراتژی های شیمیایی برای حفاظت از تاسیسات و حفظ یکپارچگی آنها حمایت می کنیم. ما با ارائه مواد بازدارنده خوردگی، باکتری کش، روبنده گاز سولفید هیدروژن و مواد شیمیایی چند منظوره جهت هیدروتست با فرمولاسیون نوین به مشتریان خود اطمینان می دهیم که دارایی ها و تاسیسات آنها محافظت می شود.

بازدارنده های خوردگی

بازدارنده های خوردگی موادی هستند که به خطوط لوله و تاسیسات فرایندی تزریق می شوند تا از خوردگی جلوگیری کنند و یا به عبارت دیگر سبب کاهش نرخ خوردگی در تجهیزات فرایندی و افزایش عمر مفید آنها شوند.
شرکت ویرا بسپار برتر طیف گسترده ای بازدارنده های خوردگی نوین را برای حفاظت از تاسیسات و تجهیزات فرایندی در حوزه بهره برداری از میادین نفت و گاز تولید می کنیم. محصولات ما شامل موارد زیر می باشد.

۱. بازدارنده های خوردگی محلول در نفت و محلول در آب جهت استفاده در میادین نفتی

۲. بازدارنده های خوردگی محلول در نفت و محلول در آب جهت استفاده در میادین گازی

۳. بازدارنده های خوردگی سیستم فرازآوری با گاز

۴. بازدارنده های خوردگی سیستم شیرین برای میادین حاوی در اکسید کربن

۵. بازدارنده های خوردگی برای سیستم بالاسری پالایشگاه ها

دریافت برگه اطلاعات ایمنی (MSDS)​

1801 GAS PIPELINE CORROSION INHIBITOR
1701 GAS LIFT CORROSION INHIBITOR
8110 OIL SOLUBLE CORROSION INHIBITOR
8020 OILFIELD CORROSION INHIBITOR
7720 WATER SOLUBLE CORROSION INHIBITOR

دریافت برگه اطلاعات فنی (TDS)

1801 GAS PIPELINE CORROSION INHIBITOR
1701 GAS LIFT CORROSION INHIBITOR
8110 OIL SOLUBLE CORROSION INHIBITOR
8020 OILFIELD Corrosion Inhibitor
7720 WATER SOLUBLE CORROSION INHIBITOR

استاندارد ارزیابی

بازدارنده خوردگی برای پیشگیری از خوردگی بالای خط لوله
ارزیابی بازدارنده خوردگی (استاندارد ASTM G170)
روش چرخ دوار جهت ارزیابی بازدارنده های خوردگی (NACE 1D182)
روش آزمایشگاهی جهت ارزیابی بازدارنده های خوردگی میادین نفت (NACE 1D196)

باکتری کش

پدیده آلودگی میکروبیولوژیکی میادین نفت و گاز طبیعی موضوعی شایع است. آثار منفی
میکروارگانیسم ها عمدتا با تخریب هیدروکربن های نفت همراه است، که منجر به افزایش چگالی نفت، محتوای گوگرد و ویسکوزیته آن می شود. این تغییرات در ساختار هیدروکربن ها موجب اختلال در تکنولوژی استخراج و فراورش نفت و در نهایت زیان های اقتصادی بزرگ می شود.
همچنین این مشکلات در سیالات حفاری، ذخیره سازی و فراورش نفت خام و گاز طبیعی نیز وجود دارد. علاوه بر کاهش مقدار هیدروکربن ها در نفت خام، میکروارگانیسم ها باعث خوردگی تاسیسات انتقال (خطوط نفت و گاز) و تولید محصولات ناخواسته (گاز خطر ناک سولفید هیدروژن، پلیمر، اسید های آلی و …) می شوند.
تلاش برای از بین بردن میکروارگانیسم ها شامل استفاده از روش های شیمیایی و فیزیکی است. استفاده از ماده شیمیایی باکتری کش نسبت به روش فیزیکی، محبوب ترین و موثرترین روش حذف آلودگی های میکروبیولوژیکی است.
باکتری کش مواد شیمیایی قدرتمندی هستند که قادر به از بین بردن انواع مختلف موجودات زنده هستند. بعضی از باکتری ها مانند باکتری کاهنده گوگرد (SRB (sulfur reduced bacteria)) علاوه بر ترش کردن نفت خام سبب تشکیل جلبک ها (Algae) و باکتری سسایل (Sessile bacteria) در آن می شوند که به شدت برای تجهیزات مضر هستند. انواع دیگری از باکتری ها وجود دارند که سبب آسیب رساندن به تجهیزات و تاسیسات فرایندی می شوند مانند باکتری های آهن خوار (Iron Reducing bacteria (IRB)) و باکتری تولید کننده اسید (Acid-producing bacteria (APB)). انتخاب باکتری کش مناسب نیاز به بررسی عوامل مختلف همچون نوع باکتری ها و محیط رشد دارد. مواد شیمیایی باکتری کش به از بین بردن چنین
باکتری هایی کمک می کند و از آسیب به تجهیزات جلوگیری می کند.
شرکت ویرا بسپار برتر گستره وسیعی از باکتری کش ها را تولید می کند. ما باکتری کش های قدرتمندی را برای استفاده در میادین نفت و گاز پیشنهاد می کنیم.

دریافت برگه اطلاعات ایمنی (MSDS)​

7520 Biocide
7530 Biocide

دریافت برگه اطلاعات فنی (TDS)

7520 Biocide
7530 Biocide

ارزیابی مواد باکتری کش (NACE TM0194)

نحوه انتخاب و ارزیابی باکتری کش ها (Nace 31205)

روبنده گاز سولفید هیدروژن

کاربرد این ماده شیمایی در کارخانه های بهره برداری و فراورش نفت و گاز بسیار گسترده می باشد. سولفید هیدروژن (H2S) یک گاز بسیار سمی با بوی نامطبوع است که باعث بروز مشکلات عدیده ای در صنایع بالادستی و پایین دستی نفت و گاز می شود.
ما مواد شیمیایی روبنده گاز سولفید هیدروژن را پیشنهاد می دهیم که می تواند هم به صورت پیوسته و هم به صورت ناپیوسته به فرایند تزریق گردد. مزایای محصولات ما عبارتند از:
• بهبود ایمنی با کاهش مقدار گاز سولفید هیدروژن؛
• حذف گاز H2S از سیستم های فرآیند و در نتیجه کاهش خوردگی؛
• حفظ یکپارچگی دارایی و تاسیسات و کاهش نیاز به جایگزینی تجهیزات.

استاندارد ارزیابی

روبنده گاز سولفید هیدروژن در صنایع نفت و گاز

چند منظوره جهت هیدروتست

واحد پژوهش و توسعه ما ماده شیمیایی چند منظوره جهت هیدروتست را بصورت حرفه ای و دقیق فرموله کرده است به طوری که با غلظت بسیار کم می تواند سطوح فلزی داخلی تجهیزات را در زمان انجام آزمایش هیدروتست از اکسید شدن محافظت کند. ما از بهترین مواد اولیه استفاده می کنیم تا بیشترین حفاظت را در مقابل خوردگی ایجاد نماییم. مواد طراحی شده دارای اکسیژن زدا و باکتری کش می باشد. فرمولاسیون ما در آزمایشهای هیدروتست که از آب دریا یا آب شیرین استفاده می شود به طور موثر از خطوط لوله و تجهیزات در مقابل خوردگی محافظت می کند. از ویژگی های این ماده ترکیب پذیری بسیار بالا با آب، pH مناسب، پیشگیری از خوردگی عالی و زیست تخریب پذیری است.

دریافت برگه اطلاعات ایمنی MSDS 6630 MULTIFUNCTIONAL CHEMICAL FOR HYDROTESTING

دریافت برگه اطلاعات فنی TDS 6630 MULTIFUNCTIONAL CHEMICAL FOR HYDROTESTING

نمادهای اعتبار و رسانه

درباره ما

شرکت ویرابسپار برتر شرق با فعالیت در حوزه های مختلف نظیر تولید، واردات و صادرات انواع افزودنی های پلیمری و شیمیایی به کمک پرسنل متخصص و متعهد خود با تعریف اهداف میان مدت و بلند مدت خود در نظر دارد به عنوان یکی از شرکت های فعال در این حوزه تبدیل شود. این شرکت اهداف تجاری خود را تنها به بازار صنایع پلیمری نظیر کامپاند سازی، تزریق، اکسترودر و قالب گیری بادی محدود نکرده بلکه ورود به صنایع شیمیایی همانند نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه های بزرگ کشور را نیز جزو برنامه های همکاری خود در نظر گرفته است و در این زمینه تصمیم دارد با لطف و استعانت الهی و کمک پرسنل متخصص خود، با تمام همت در این مسیر قدم بردارد.

تماس با ما​

تهران - پاسداران - خیابان مسجد جامع - نبش نگارستان هفتم - پلاک ۳۵

شبکه های اجتماعی

بستن منو